Bir bilgisayarda olması gerekenler nelerdir ?

            Bir bilgisayarda olması gereken yazılımları makalemde sizlerle değerlendirmek istiyorum. Bir bilgisayardaki programlar öncelikle bilgisayarı kasmamalı ve yapacağınız işlemleri kolaylaştırmalı , eğer bir yazılım bilgisayarınızda kasmalar yapıyorsa ve işinizi zorlaştırıyorsa, vakit kaybettiriyorsa uğraşmayın silin gitsin derim ben.
           


   Bilgisayarımızda olması gereken yazılımları madde madde açıklayalım ;


1. Öncelikle bilgisayarınızda bir antivirüs yazılımı olmalı. İnternette o kadar çok virüslü ve kötü yazılımlı siteler varki bu siteler bir antivirüs programını zorunlu kılıyor. Ben size antivirüs programı olarak Eset Nod32 ' yi öneriyorum hem bilgisayarınızı kasmaz hemde çok güzel bir kötü yazılım programı.          

2.  İkinci olarak ise bilgisayarınızda Windows Live Messenger yazılımı olması lazım. Şüphesiz ki arkadaşlarınız ve milyonlarca kişinin kullandığı bir chat yazılımı.

3. Bir de Microsof Office yazılımları olması gerekli, slayt ve metin belgelerinizi bu program sayesinde kolayca yönetebilirsiniz.

4. Windows Media Player sayesinde ise müzik ve video dosyalarınızı kolayca oynatabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu yazılımıda bilgisayarınızda bulundurmak sizin yararınıza olacaktır.
-HepFull Blog-

0 yorum:

Yorum Gönder